Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Návštěvní kniha

Pokud jste na webových stránkách nenašli nějakou důležitou informaci, popř. pokud Vás zajímají bližší informace o chovaných zvířatech nebo Vás při prohlídce zoologickou zahradou něco zaujalo, pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější budeme v Návštěvní knize zveřejňovat.

 

Bezahlen

[ Mandy pátek 29. března 2019 15:40 ]

Kann man bei ihnen auch mit euro bezahlen?

[pondělí 8. dubna 2019 8:16]

Hi, unfortunately it´s not, but it is possible to pay by credit card. Věra Vrabcová

Střípky

[ Vašek středa 27. března 2019 17:28 ]

Dobrý den,

vůbec mi nejdou otevřít aktuální Střípky ze zoo. Nelze mi soubor poslat např. na email, prosím.

Děkuji

[čtvrtek 28. března 2019 7:05]

Dobrý den, z důvodu technické závady nešlo načíst nové číslo Střípků ze zoo. Nyní je vše již v pořádku a jsou k dispozici na našich webových stránkách. S pozdravem Nikola Roštejnská

Nový slon?

[ Marek Novák pátek 15. března 2019 12:24 ]

Dobrý den, jak to prosím vypadá s příchodem nového slona / slonice do ZOO? Pohnula se nějak jednání s koordinátorem?

[pondělí 8. dubna 2019 9:16]

Dobrý den, zatím jsme stále v jednání, avšak nyní to závisí zejména na záměru našeho zřizovatele, neboť všechny varianty (i příchod jedné samice, což nám však neřeší celkový problém) souvisí s nemalými finančními prostředky, které je potřeba poskytnout k úpravě či dostavbě pavilonu a prostoru pro slony. Věra Vrabcová

auta v zoo

[ Zdeňka čtvrtek 7. března 2019 10:26 ]

No mám dotaz a i výtku k zoo. Sem skalní fanda a v docházce možná předčím i zaměstnance. Stal se mi nemilý incident, kdy děti vybíhají ze samootvíracích dveří u pavilonu šelem a míjí je automobil jedoucí tak 30km v hodině. Může tam? Při pročtení návštěvního řádu není jasné kam auta mohou a kam ne. Jednoznačně rychlost nebyla odpovídající situaci. Za děti si zodpovídám sama se kryje zoo, chápu, ale at tedy dají nějaké cedule, že tam auta jezdí a zruší otvírací dveře, protože když matka sbírá po dětech věci a odpadky a letí za nimi a dveře jsou v luftu tak není šance je dohonit a držet za ruku v tentýž moment. Budu ráda, když se nějaký krok provede, at se můžeme opět v zoo cítit bezpečně. Chodíme tam rádi.

[středa 13. března 2019 8:01]

Dobrý den, těší nás váš zájem o zoo, protože takových častých návštěvníků, kteří u nás tráví volný čas, není nikdy dost :-). Co se týče popisovaného incidentu, bohužel, může k tomu dojít, protože auta pracovníků zoo se občas musí pohybovat i po cestách, kudy chodí návštěvníci (jedná se zejména o zásobování, dovoz materiálu apod.). Na druhou stranu je pochopitelné, že návštěvníci očekávají zejména klidnou a bezpečnou procházku po všech cestách zoo. Pro všechny zaměstnance i externí firmy jsou vypracována pravidla pro pohyb vozidel v areálu zoo, kde je stanovena max. rychlost 30 km/hod. a jízda v návštěvnické oblasti s maximální ohleduplností k návštěvníkům. Určitě tato pravidla všem znovu připomeneme na školení zaměstnanců, které proběhne v nejbližší době, aby každý při výkonu své práce nezapomínal vnímat návštěvníky jako prioritu. V posledních letech více využíváme elektrovozíky, ale v zimním období pouze omezeně. Zároveň plánujeme hlavní pojízdnou trasu osadit značkami s omezením rychlosti a vyznačením přednosti v jízdě.

Co se týče samootevíracích dveří v pavilonu šelem, je tento systém na druhou stranu vhodný pro vozíčkáře, maminky s kočárky či starší osoby, takže bychom jim tuto výhodu nechtěli upírat.

Doufám, že tato odpověď bude dostačující k vysvětlení celé problematiky. Věra Vrabcová

Sloni v Zoo

[ Jana Černá úterý 19. února 2019 19:43 ]

Dobrý den, byli jsme se synem v sobotu na procházce v Zoo. U výběhu slonů se mi sevřelo srdce smutkem. Velice mě mrzí ztráta Kaly a heště víc lituji Delphy. Viděli jsme ji jak přešlapuje na místě. Možná je to běžné chování, ale mě to připadalo traumatizujicí. Prosím nelámejte chov slonů v Ústí přez koleno. Neposlouchejte řeči lidí. Jednejte v prospěch Delphy a dohlídněte ať nezůstává dlouho sama. Ať to dopadne tak nebo tak.

Držíme palce a zdravíme celou Zoo

[středa 20. února 2019 10:56]

Dobrý den, děkujeme za příspěvek, také to tak vnímáme, nejdůležitější je nyní Delhi, aby byla co nejvíce v pohodě. Ztráta Kaly se jí zákonitě musela dotknout, s tím jsme počítali, nyní uvidíme, co ukáže nejbližší čas. Věra Vrabcová

dárek k narozeninám

[ Zlata pondělí 18. února 2019 22:06 ]

Dobrý večer celé ZOO :-) ! V sobotu jsem u vás zažila něco, co ve mně zanechalo nezapomenutelný zážitek! Moooc děkuji ošetřovatelkám, které mě doprovázely při krmení "Kukluxklanu" surikat - byly prostě božííííí!!! A dále krmení tuleňů Mary a Kaspra :-) !!! Tak vášnivé polibky, co dává Kaspr jsem nezažila :-) . Mohu vám všem jen napsat, že nevím jaké věcné dary jsem dostala, ale tento dárek je prostě na celý život ! (a to jsem se ošetřovatelce nepřiznala, že jsem surikaty krmila celou noc ve snu před návštěvou ZOO :-), tak jsem se těšila ). Jste úžasní lidé, ještě jednou děkuji!

[středa 20. února 2019 11:09]

Dobrý den, tak to máme velkou radost, že se Vám zážitky líbily, není vždy pravidlem, že jsou "zážitkáři" tak strašně moc nadšení jako Vy :-). Věra Vrabcová

Vzpomínka

[ Jitka pátek 15. února 2019 15:33 ]

Včera jsme byli v zoo a postrádali slony, vzpomínáme na Kalu zrovna tak jako na lachtana Moritze. oba byli jedineční a budou strašně chybět.

[pátek 15. února 2019 15:44]

Dobrý den, k tomu se nedá nic jiného dodat... Věra Vrabcová

slon

[ jan pátek 8. února 2019 21:56 ]

dobrý den bude dál pokračovat chov slonů.copak bude dál s Dehli

[středa 13. února 2019 15:19]

Dobrý den, bohužel, na tuto otázku nedovedu teď konkrétně odpovědět, uvidíme, jak dopadnou jednání s koordinátorem chovu slonů v Evropě a zejména s naším zřizovatelem. Věra Vrabcová

Kala

[ Blanka středa 6. února 2019 16:24 ]

Dobrý den.

Kalinko, zlatíčko, je mi to moc líto. Jsi statečná bojovnice, ale ten boj jsi bohužel prohrála. Teď už Tě nic nebolí. Holčičko, odpočívej ve sloním nebíčku v pokoji. Mám Tě moc ráda a už teď mi chybíš. Zůstaneš v mojích vzpomínkách navždy.

A co Delhi? Holčičko buď statečná, jako byla Tvoje kamarádka Kala a tu samotu snad překonáš. Je to pro Tebe těžké, ale snad dlouho sama nebudeš. Máš skvělé ošetřovatele a oni Ti ten smutek pomohou překonat.

Ošetřovatelům moc děkuji za skvělou a obětavou péči o Kalinku a přeji, aby se se smutkem vyrovnali. Sama vím, co to je dlouhodobě pečovat o vážně nemocné zvířátko ( měla jsem dvě vážně nemocné kočičky ) a je moc těžké se rozhodnout to trápení zvířátka ukončit. Buďte silní a věřím, že Kalinka napořád zůstane ve Vašich vzpomínkách. Kalinka byla jedinečná a byla jen jedna.

S pozdravem

Blanka

[čtvrtek 7. února 2019 13:24]

Dobrý den, děkujeme za milá slova, chovatelům jsem je přeposlala. Věra Vrabcová

Delhi

[ Tereza úterý 5. února 2019 20:33 ]

Dobrý den,

jen se chci zeptat zda Delhi bude mít novou společnici nebo zůstane sama?

[středa 13. února 2019 15:16]

Dobrý den, v této chvíli Vám nedokáži odpovědět, bude záležet na dalších jednáních, jednak s koordinátorem chovu slonů v Evropě a samozřejmě s naším zřizovatelem, o finančních možnostech, která s tím úzce souvisí. Delhi nemůže dlouhodobě zůstat samotná, sloni jsou společenská zvířata, takže by tuto situaci špatně snášela. Věra Vrabcová

Archiv příspěvků v knize návštěv

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě