Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Návštěvní kniha

Pokud jste na webových stránkách nenašli nějakou důležitou informaci, popř. pokud Vás zajímají bližší informace o chovaných zvířatech nebo Vás při prohlídce zoologickou zahradou něco zaujalo, pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější budeme v Návštěvní knize zveřejňovat.

 

historie zoo

[ Monika Burianová pátek 16. října 2020 19:56 ]

Dobrý den,

docela nás mrzí, že historii zoo věnujete tak málo prostoru. Přitom historie původního Lumpeparku je jedna z věcí co zoo dělá jedinečnou a pro přespolní návštěvníky výjimečnou. Teď jsme si chtěli připomenout, která část zoo je ta původní a kde přesně se nachází "trpasličí hrádek" a na mapě zoo jsme ho dokonce vůbec nenašli. No není to škoda?

[pondělí 19. října 2020 14:33]

Dobrý den, historie Lumpeparku je v areálu zoo zaznamenána několika způsoby. Každá původní reálie má takzvanou Lumpeho knihu, kovový stojan v podobě knížky s daným popisem a dobovými fotografiemi. Trpasličí hrádek na mapě areálu nechybí, je v něm znázorněn nad pavilonem exotária. Pokud by vás historie Lumpepraku zajímala více, na webových stránkách ústecké zoo najdete celou kategorii nazvanou 110 let Lumpeparku. Zde najdete množství zajímavých příspěvků a informací o historii ústecké zoologické zahrady. V roce 2018 u příležitosti 110 výročí založení Lumpeparku vydala ústecká zoo také publikaci, kterou je možné pořídit v areálu zoo. S pozdravem, Matěj Kynšt.

irbis + tučňáci

[ Jana neděle 30. srpna 2020 23:25 ]

Dobrý den, ráda bych věděla, co se stalo s irbisem, a také s tučňáky, kterých jsem v sobotu při návštěvě napočítala do 10 kusů. Bývalo jich podstatně více...původně snad 20?...Děkuji.

[pátek 9. října 2020 8:20]

Dobrý den, samec irbise bohužel musel být v červnu utracen ze zdravotních důvodů (akutní enteritida). Přes veškerou veterinární péči byl jeho stav neléčitelný. Koncem září bude ale mít naše zoo nového samce. Co se týká tučňáků bohužel během jednoho roku došlo k nějakým úhynům, jelikož jsou velmi citliví na clostridie, se kterými u nich bojujeme.

S pozdravem, Lukáš Štěrba.</p>

Zoufalý stav ZOO

[ Šárka Zitová středa 22. července 2020 18:54 ]

Dobrý den opět jsme byli s vnučkou v Zoo těšila jsem se, co tam bude zase nového a docela mě mrzí, že jsme si koupili celoroční vstup .Myslela jsem si, že když už je ředitel, který podává generel .Hne se to v Zoo už konečně k lepšímu.Do Zoo tady chodím už 43 let já tam jezdila ještě dole na oslech , mé děti nahoře na ponících.V tak zoufalém a doslova rozpadajícím se stavu,kdy se rozpadají chodníky,pavilony , expozice jsem tuhle naší Zoo ještě nezažila.Vzdyt když bylo zavřeno mohli jste opravovat do aleluja .Co mě mrzelo nejvíc byl uzavřený výběh s Lemury a dokonce ani kozičky si nemohla Vnučka nakrmit , uzavřené bylo i celé horní patro exotaria . Prázdná voliéra pro papoušky ., které chováte tak., že je návštěvníci nemohu vidět , nechápu . Proč se tedy stavěla? Jediný co bylo lepší byly tučňáci a dole dva nový pěkní tuleni. Kam se poděl levhart obláčkový? Za jednu návštěvu mi vnučka třikrát upadla,tolik ke stavu chodníků .Moc prosím jako dlouholetý návštěvník dělejte už konečně něco ať se to opravdu hne dopředu a ať se stav Zoo už nehorší.Opravdu mě to bolí, když to vidím .Za mě po třičtvrtě roce zase horší než dříve .

[úterý 28. července 2020 14:42]

Dobrý den, v prvé řadě nás mrzí Váš dojem z návštěvy zoo.

Během šestitýdenního uzavření areálu v rámci zdravotní krize došlo k rekonstrukci několika expozic v pavilonu exotária, dále k rekonstrukci výběhu anoa nížinných, k výstavbě nové voliéry pro australské ptactvo či k rekonstrukci výběhu pro aligátory americké. Kontaktní výběhy, tedy průchozí expozice lemurů kata a Venkovský dvorek, jsou návštěvníkům uzavřeny z důvodu možnosti přenosu virů na chovaná zvířata. Tato opatření souvisí se současnou zdravotní krizí. Horní patro pavilonu exotária je uzavřeno z jiného důvodu, a to pro klid při odchovu nosálů bělohubých. Samec levharta obláčkového je chován v pavilonu šelem. Je možné ho pozorovat ve vnitřním výběhu či výběhu venkovním, kde se střídá s levhartem mandžuským. Bývalá voliéra pro papoušky byla propojena tunelem s vnitřní expozicí nosálů bělohubých a slouží jim jako venkovní expozice. Celkový stav některých expozic je dán dlouhodobým nedostatkem financí. Věříme, že ve spolupráci se zřizovatelem se podaří tyto nedostatky do budoucna opravit, ovšem jedná se o nákladné záležitosti v dlouhodobém časovém horizontu.

S pozdravem Matěj Kynšt

VEČERNI PROHLIDKA ZOO

[ Libuše sobota 18. července 2020 15:04 ]

Dobrý den,byla jsem s rodinou na večerní prohlídce ZOO a byl to moc hezký zážitek.Musíme pochválit slečnu průvodkyni,která byla velice milá,ochotná a díky ní se nám prohlidka moc libila.Určitě se zase vrátíme.Moc děkujeme.Rodina Krátká.

[úterý 28. července 2020 11:29]

Dobrý den, velmi nás těší Vaše reakce na večerní komentovanou prohlídku. Provádějící kolegyni Vaše dojmy předáme. Jistě bude velice ráda. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Sloni

[ Monika pátek 17. července 2020 15:32 ]

Vcera me to fakt dostalo,kdyz vase slonice odchazela z vybehu s osetrovatelem,on zamaval do kamery a i ona se krasne rozloucila......hodne dlouho koukam na webku vybehu slonu,ale tohle jsem videla poprve,tleskam

[úterý 28. července 2020 11:27]

Dobrý den, těší nás Vaše reakce na webové kamery u výběhů. Vaše dojmy předáme chovatelům pavilonu slonů. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Papoušci (Ary)

[ Adriana Glosová úterý 14. července 2020 20:42 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou do výběhu opět puštěni papoušci? (ary)

[čtvrtek 16. července 2020 11:26]

Dobrý den, papoušci ara jsou poslední léta chováni mimo návštěvnickou trasu, především z kapacitních důvodů a kvůli klidu při odchovu mláďat. Původní voliéra papoušků u pavilonu exotária byla propojena s vnitřní expozicí nosálů bělohubých, kterým momentálně slouží jako venkovní výběh. S pozdravem Matěj Kynšt.

dotaz

[ jan středa 3. června 2020 21:07 ]

dobrý večer jak to vypadá s příchodem nosorožce a dostavba asijský pavilon a samice tapíra

[pondělí 29. června 2020 6:58]

Dobrý den,

co se týče samice tapíra, řešíme její dovoz ze Zoo Singapur. Zajištění veškerých dokumentů není jednoduché a celý proces bude trvat několik měsíců, navíc koronavirová situace vše ještě protáhne.

Asijský pavilon pro primáty se řeší s naším zřizovatelem a v současné době probíhají jednání ohledně financování projektové dokumentace.

Ohledně budoucnosti nosorožců máme s koordinátorem domluveno držení 2 samců, nyní ale jednáme o financování přestavby vnitřních ubikací.

S pozdravem, Ing. Lukáš Štěrba.

Prodej památečních eurobankovek

[ Roman úterý 2. června 2020 12:17 ]

Dobrý den, v pátek jsem se zastavil v zahradě, kde jsem si chtěl zakoupit památeční eurobankovku kterou zoo vydala. Bohužel je neměli ani v prodejně Sepilok ani na pokladně. Tam mi paní pokladní sdělila že jsou zamčené v trezoru, na oddělení propagace a mám se obrátit přímo tam. Rád bych se proto touto cestou dotázal zda je míníte v dohledné době ještě vrátit do prodeje, nebo zda si je v trezoru chcete pár let ponechat a počkat si na jejich eventuální zhodnocení? :-)

[středa 3. června 2020 8:18]

Dobrý den,

v současné době nejsou eurobankovky ve volném prodeji na prodejních místech zoo. Pokud máte zájem o památeční eurobankovku, kontaktujte mne na: vzdelavani@zoousti.cz

S pozdravem, Matěj Kynšt.

Opice kahau.......

[ Blanka neděle 31. května 2020 12:18 ]

Srasne moc zajimava reportáž o opicich kahau s panem Stanislavem Lhotou.

Clovek by tak rad pomohl se zachranku pralesů, ale jako obycejny clovek, ktery sice minimalizuje plasty a tridi odpad, nema zadne slovo,co se týče zastaveni kaceni pralesů :-(

Myslim si, ze zmena klimatu na planete je z minimalne 90-ti % díky kaceni lesu a pralesů.

A jelikoz ziji v ceskem stredohori a vidim, jak mizi kopce okolo Usti nad Labem, tak mam obavy, ze v nasem okoli bude mit i toto nezadouci dopad na nase okoli.

Dekujeme panu Lhotovi za krasnou reportáž !!

[pondělí 1. června 2020 12:00]

<p>Dobrý den,</p>

<p>poděkování jsme již kolegovi předali :) Dlouhodobým problémem jihovýchodní Asie je pěstování palmy olejné. Omezení výrobků s palmovým olejem je jednou z možností, jak jako spotřebitel ovlivnit kácení na druhé straně planety. Pokud Vás zaujala reportáž, můžete prostřednictvím našeho webu sledovat aktuální informace o projektu Pesisir Balikpapan v oddílu Ochranářské projekty, Matěj Kynšt.</p>

Nepříjemná paní u pokladny

[ Věra sobota 30. května 2020 21:15 ]

Dobrý den, máte hrozně nepříjemné zaměstnance jak u vstupu tak i u vláčku. U vstupu Vás hned seřvou a u vláčku Vás zase vyhodí. Máte to špatně zorganizované. Pán by měl pouštět návštěvníky do vláčku po poradě a s úsměvem. Je to velice nepříjemný pán. Dochází pak zbytečným hádkám, kdo tu byl dřív, kdo pojede a kdo ne. Nejhorší návštěva ve Vaší ZOO už nikdy více.

[pondělí 1. června 2020 11:51]

<p>Dobrý den, mrzí nás váš negativní dojem z návštěvy. Sobotní akce přilákala obrovský počet návštěvníků, který zapříčil komplikace při nastupování vláčku. Bohužel řada návštěvníků nerespektuje návštěvní řád, ani maximální kapacitu vláčku. Za vzniklé komplikace se omlouváme, Matěj Kynšt.</p>

Archiv příspěvků v knize návštěv

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě