Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Návštěvní kniha

Pokud jste na webových stránkách nenašli nějakou důležitou informaci, popř. pokud Vás zajímají bližší informace o chovaných zvířatech nebo Vás při prohlídce zoologickou zahradou něco zaujalo, pošlete nám svůj dotaz. Ty nejzajímavější budeme v Návštěvní knize zveřejňovat.

 

Dotaz

[ H.Š pátek 9. dubna 2021 9:43 ]

Dobrý den, chtěla bych se vás jen zeptat jestli (když je otevřeno) k vám může jít s lidmi pes, samozdřejmě na vodítku

[pátek 9. dubna 2021 10:20]

Dobrý den, ano zoologickou zahradu je možné navštívit se psem na vodítku. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Dotaz

[ Vladimír Schön sobota 27. března 2021 12:54 ]

Dobrý den, 26.3.2021 jsem adoptoval Guerezu Pláštíkovou a hned zaplatil částku na vámi určený účet a stále nemám potvrzení o adopci ani nejsou vidět adoptivní rodiče na stránkách. Chci to jako dárek vnoučátkům. Děkuji za odpověď.

[pondělí 29. března 2021 8:33]

Dobrý den, velmi děkujeme za projevenou podporu a váš zájem o adopci zvířete. V současné době evidujeme ohromné množství žádostí, které se snažíme zpracovávat co nejdříve, proto prosíme o trpělivost při zpracovávání smluv. S pozdravem, Matěj Kynšt.

dopis

[ honza neděle 31. ledna 2021 15:00 ]

hezký den kde bude přibližně ta klec pro mandrily.A jak to vypadá s pářením gepardu

[úterý 2. února 2021 9:40]

Dobrý den,

Letos by měla začít stavba venkovního výběhu (nikoli klece) pro mandrily v místech dnešních expozic vlka hřivnatého a emu hnědého.

U gepardů se loňské spojování nepodařilo, samec se samicí spolu byli asi měsíc, nedošlo ale nejspíš k žádnému páření. Na jaře bychom rádi spojili se samcem mladou samici Jasmínu.

S pozdravem, Matěj Kynšt.

dopis

[ honza sobota 9. ledna 2021 14:46 ]

dobrý den jak to vypadá se stájemi pro nosorožce. pohnuli se ledy co se týká pavilonu lidoupů.A co dál s tučnáky

[pondělí 11. ledna 2021 9:40]

Dobrý den, expozice nosorožců probíhá nyní rekonstrukcí. zatímco práce na venkovním výběhu již končí, rekonstrukce stájí spadá do druhé etapy oprav, která by se měla realizovat v tomto roce. Plánovaný pavilon asijských primátů je velkým a nákladným projektem. Jeho realizace bude tedy záviset na další spolupráci se zřizovatelem a dalšími institucemi. Je ovšem možné, že současná zdravotní a ekonomická situace se na realizaci projektu projeví. V expozici tučňáků brýlových nyní dochází k úpravě dna a filtračních komponentů takzvaného velkého bazénu. Tučňáci tedy v současné době obývají písčitou pláž a přilehlý malý bazén.

S pozdravem, Matěj Kynšt.

soutěž

[ Zita Hubená pondělí 28. prosince 2020 16:39 ]

Dobrý den

Soutěž, kterou jste pořádali v prosinci, byla velice zajímavá, ráda jsem se zúčastnila a dověděla mnoho zajímavostí o zvířatech v zoo.

10. prosince jsem ji vyhrála a z výhry mám radost. Chci se jí ale vzdát ve prospěch dětí, které se v budoucnu zúčastní nějaké soutěže pro děti s odměnou, kterou pro ně uspořádáte po znovuotevření.

Přeji zaměstnancům zoo a zvířátkům klidný a pohodový rok 2021.

[úterý 29. prosince 2020 10:31]

Dobrý den, v první řadě jsme moc rádi, že se Vám soutěž líbila, jistě budeme do budoucna připravovat další podobné aktivity. Výhru si určitě ponechejte jako vzpomínku, pro další výherce je odměn stále více než dost. Za celou ústeckou zoo přejeme příjemné svátky. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Tuleni

[ Miloslav Kovařík středa 23. prosince 2020 9:52 ]

Dobrý den, chci se zeptat dnes jsem viděl vaší Zoo přes vaše webkamery. A dole u tuleňů jsem viděl jen jednoho. Tak se chci zeptat kde máte toho druhého? A ještě si chci se zeptat jestli budoucnu neuvažujete umístit více webkamer po vaší Zoo. Předem vám děkuji za vaše odpovědi váš fanoušek.

[středa 23. prosince 2020 10:17]

Dobrý den, v současné dob chováme tři tuleně obecné. Kromě samce Caspera také mladou samičku Aymu, která dorazila před pár týdny. Dnes, tedy 23. prosince doputovala také druhá samice Sally. Obě tulenice nyní čeká aklimatizace, veterinární vyšetření a seznámení s chovateli a prostředím. Po novém roce by měly být všichni tuleni spojeni ve venkovním bazénu. Další webové kamery jsou závislé na rozvodných sítích a pokrytí signálu, které určitě do budoucna rádi rozšíříme. S přáním příjemných svátků a mnoho zdraví do příštího roku, Matěj Kynšt.

historie zoo

[ Monika Burianová pátek 16. října 2020 19:56 ]

Dobrý den,

docela nás mrzí, že historii zoo věnujete tak málo prostoru. Přitom historie původního Lumpeparku je jedna z věcí co zoo dělá jedinečnou a pro přespolní návštěvníky výjimečnou. Teď jsme si chtěli připomenout, která část zoo je ta původní a kde přesně se nachází "trpasličí hrádek" a na mapě zoo jsme ho dokonce vůbec nenašli. No není to škoda?

[pondělí 19. října 2020 14:33]

Dobrý den, historie Lumpeparku je v areálu zoo zaznamenána několika způsoby. Každá původní reálie má takzvanou Lumpeho knihu, kovový stojan v podobě knížky s daným popisem a dobovými fotografiemi. Trpasličí hrádek na mapě areálu nechybí, je v něm znázorněn nad pavilonem exotária. Pokud by vás historie Lumpepraku zajímala více, na webových stránkách ústecké zoo najdete celou kategorii nazvanou 110 let Lumpeparku. Zde najdete množství zajímavých příspěvků a informací o historii ústecké zoologické zahrady. V roce 2018 u příležitosti 110 výročí založení Lumpeparku vydala ústecká zoo také publikaci, kterou je možné pořídit v areálu zoo. S pozdravem, Matěj Kynšt.

irbis + tučňáci

[ Jana neděle 30. srpna 2020 23:25 ]

Dobrý den, ráda bych věděla, co se stalo s irbisem, a také s tučňáky, kterých jsem v sobotu při návštěvě napočítala do 10 kusů. Bývalo jich podstatně více...původně snad 20?...Děkuji.

[pátek 9. října 2020 8:20]

Dobrý den, samec irbise bohužel musel být v červnu utracen ze zdravotních důvodů (akutní enteritida). Přes veškerou veterinární péči byl jeho stav neléčitelný. Koncem září bude ale mít naše zoo nového samce. Co se týká tučňáků bohužel během jednoho roku došlo k nějakým úhynům, jelikož jsou velmi citliví na clostridie, se kterými u nich bojujeme.

S pozdravem, Lukáš Štěrba.</p>

Zoufalý stav ZOO

[ Šárka Zitová středa 22. července 2020 18:54 ]

Dobrý den opět jsme byli s vnučkou v Zoo těšila jsem se, co tam bude zase nového a docela mě mrzí, že jsme si koupili celoroční vstup .Myslela jsem si, že když už je ředitel, který podává generel .Hne se to v Zoo už konečně k lepšímu.Do Zoo tady chodím už 43 let já tam jezdila ještě dole na oslech , mé děti nahoře na ponících.V tak zoufalém a doslova rozpadajícím se stavu,kdy se rozpadají chodníky,pavilony , expozice jsem tuhle naší Zoo ještě nezažila.Vzdyt když bylo zavřeno mohli jste opravovat do aleluja .Co mě mrzelo nejvíc byl uzavřený výběh s Lemury a dokonce ani kozičky si nemohla Vnučka nakrmit , uzavřené bylo i celé horní patro exotaria . Prázdná voliéra pro papoušky ., které chováte tak., že je návštěvníci nemohu vidět , nechápu . Proč se tedy stavěla? Jediný co bylo lepší byly tučňáci a dole dva nový pěkní tuleni. Kam se poděl levhart obláčkový? Za jednu návštěvu mi vnučka třikrát upadla,tolik ke stavu chodníků .Moc prosím jako dlouholetý návštěvník dělejte už konečně něco ať se to opravdu hne dopředu a ať se stav Zoo už nehorší.Opravdu mě to bolí, když to vidím .Za mě po třičtvrtě roce zase horší než dříve .

[úterý 28. července 2020 14:42]

Dobrý den, v prvé řadě nás mrzí Váš dojem z návštěvy zoo.

Během šestitýdenního uzavření areálu v rámci zdravotní krize došlo k rekonstrukci několika expozic v pavilonu exotária, dále k rekonstrukci výběhu anoa nížinných, k výstavbě nové voliéry pro australské ptactvo či k rekonstrukci výběhu pro aligátory americké. Kontaktní výběhy, tedy průchozí expozice lemurů kata a Venkovský dvorek, jsou návštěvníkům uzavřeny z důvodu možnosti přenosu virů na chovaná zvířata. Tato opatření souvisí se současnou zdravotní krizí. Horní patro pavilonu exotária je uzavřeno z jiného důvodu, a to pro klid při odchovu nosálů bělohubých. Samec levharta obláčkového je chován v pavilonu šelem. Je možné ho pozorovat ve vnitřním výběhu či výběhu venkovním, kde se střídá s levhartem mandžuským. Bývalá voliéra pro papoušky byla propojena tunelem s vnitřní expozicí nosálů bělohubých a slouží jim jako venkovní expozice. Celkový stav některých expozic je dán dlouhodobým nedostatkem financí. Věříme, že ve spolupráci se zřizovatelem se podaří tyto nedostatky do budoucna opravit, ovšem jedná se o nákladné záležitosti v dlouhodobém časovém horizontu.

S pozdravem Matěj Kynšt

VEČERNI PROHLIDKA ZOO

[ Libuše sobota 18. července 2020 15:04 ]

Dobrý den,byla jsem s rodinou na večerní prohlídce ZOO a byl to moc hezký zážitek.Musíme pochválit slečnu průvodkyni,která byla velice milá,ochotná a díky ní se nám prohlidka moc libila.Určitě se zase vrátíme.Moc děkujeme.Rodina Krátká.

[úterý 28. července 2020 11:29]

Dobrý den, velmi nás těší Vaše reakce na večerní komentovanou prohlídku. Provádějící kolegyni Vaše dojmy předáme. Jistě bude velice ráda. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Archiv příspěvků v knize návštěv

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě