Tento in-situ program vedou zoologové a ochránci přírody bojující proti nezákonnému obchodu s divokými zvířaty a usilující zejména o ochranu outloně váhavého (Nycticebus coucang) a outloně sumaterského (Nycticebus hilleri) – jedovatých primátů, kteří se stávají obětí své roztomilosti. Na ostrově Sumatra v Indonésii od roku 2014 vedou neziskovou organizaci, v rámci níž postavili záchranné a rehabilitační centrum pro zabavené outloně s cílem navracet je zpět do divočiny. Spolupracují také s místními komunitami, a to na několika úrovních. Věnují se vzdělávání místní děti, v nichž rozvíjí kladný vztah k přírodě. Zaměstnávají bývalé pytláky, kteří jsou nyní jejich terénními asistenty. Z místních farmářů rovněž vytváří ochránce přírody prostřednictvím podpory projektu šetrného pěstování kávy „Kukang Coffee“. Kromě toho jim pomáhají řešit konflikty s divokými zvířaty. Hlavním záměrem všech jejich snah je snížit míru nelegálního obchodování (nejen) s outloni, a tak chránit populace (nejen) těchto ohrožených zvířat ve volné přírodě. Více informací o tomto záchranném programu se dozvíte na webu https://www.kukang.org/cs/.
Tým Záchranného programu Kukang zdokumentoval rozsah využívání outloňů a dalších druhů divokých zvířat jako atrakcí ve stále více se rozmáhajícím turistickém ruchu v Thajsku.
Po celou dobu svého již téměř desetiletého působení v oblasti ochrany outloňů před nelegálním obchodem na Sumatře v Indonésii organizace The Kukang Rescue Program velmi úzce spolupracuje s místními obyvateli.
Podle českých ochranářů hrozí vyhubení mnoha tamním druhům mořských ryb a živočichů dříve, než vypočítali vědci.
Nová fotografie upozorňuje, že focením a mazlením se s exotickými zvířaty turisté na svých cestách nevědomky podporují jejich pytlačení a ilegální obchod.
Premiéru má na klíčové světové ochranářské konferenci CoP19 CITES v Panamě!
Pytláctví je jednou z hlavních příčin ztráty živočišných druhů. Právě proti nelegálnímu lovu a obchodu s divokými zvířaty bojuje záchranný program Kukang na severu ostrova Sumatra.
Vysílací platforma Netflix uvádí nový dokumentární seriál nazvaný Our Great National Parks, který diváky zavede do pozoruhodných národních parků světa. Jedním z nich je i Národní park Leuser na severu...
Na Sumatře díky rozvojové pomoci ČR vznikl nový „kávový dům“ pro pěstitele kávy Kukang Coffee, kteří pomáhají chránit outloně, luskouny a další ohrožené druhy zvířat.
Ve dnech 20. - 25. června 2021 se uskutečnila česká zahraniční mise do Indonéské republiky vedená ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, během níž mezi sebou obě země uzavřely Dohodu o společném...
Pracovníci ústecké kavárny Kukang Coffee spolu s dobrovolníky neziskové organizace The Kukang Rescue Program v těchto dnech zdarma připravují personálu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem svou kávu ze...
Čeští ochránci přírody spouští program na ochranu luskounů na Sumatře.
letní sezóna: duben - září
od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:
od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:
otevřeny Pavilony:
do 19.00 h Areál zoo:
více
140 Kč Dospělí:
70 Kč Děti, studenti, důchodci:
370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):