Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Videogalerie Zoologické zahrady

Světový den slonů

Při oslavách Světového dne slonů měli návštěvníci možnost zúčastnit se veřejné procházky se slonicí Delhi na Mariánskou louku, zakoupit si originální sloní tričko, prohlédnout si zázemí pavilonů slonů či pro Delhi vytvořit přání k jejímu svátku.

Lví enrichment

Lví enrichment

Na oslavu Světového dne lvů dostal náš pár lvů konžských enrichment v podobě papírové zebry. Music: Bohové musejí být šílení / Gods must be crazy Soundtrack

Tygří enrichment

Tygří enrichment

Dnes dostal samec Bulan do venkovního výběhu novou "hračku". Jak s ní naložil se můžete podívat na videu.

Mláďata v zoo

Mláďata v zoo

V zoologické zahradě přichází na svět velká spousta mláďat. Na záběrech se můžete podívat na část přírůstků z letošního roku.

Pravidelné předváděcí akce v Zoo Ústí nad Labem

Pravidelné předváděcí akce v Zoo Ústí nad Labem

V letních měsících je nabídka pravidelných předváděcích akcí nejširší. Během návštěvy areálu je možné zhlédnout krmení tuleňů, procházku slonice Delhi nebo setkání u tučňáků a mnoho dalších. Music: Zoo Tycoon 2 Music - Original Theme https://www.youtube.com/watch?v=H_Lql-qzs8s

Procházka slonice Delhi

Procházka slonice Delhi

Jak to vypadá, když doprovází chovatelé slonici na procházku mimo areál zoo, se můžete podívat na videu. Music: www.bensound.com

Stěhování aligátorů

Stěhování aligátorů

V úterý 9. června se poprvé přestěhoval samec Libor spolu se samicí Adélou do venkovní expozice. Jak transport ze zimoviště probíhat se můžete podívat na videu.

Procházka po zoo I.

Procházka po zoo I.

Jak tráví čas zvířat v zoo bez návštěvníků kvůli pandemii koronaviru, se můžete podívat na našem videu.

Slonice Delhi maluje obrazy

Slonice Delhi maluje obrazy

Na videu můžete zhlédnout, jak naše slonice Delhi tvoří svá umělecká díla. V návaznosti na její tvorbu Statutární město Ústí nad Labem společně s naší zoo uspořádaly v informačním středisku prodejní výstavu těchto obrazů, která potrvá až do 23. prosince 2019. Tip pro vás - obraz může být originální dárkem pod vánoční stromek.

Tučňáci mají mláďata

Tučňáci mají mláďata

Velký chovatelský úspěch u tučňáků brýlových zaznamenala Zoo Ústí nad Labem. U polského páru vytvořeného samcem Alfiem a samicí Bobinou bylo během jarního období pozorováno páření. Později si ke hnízdění vybrali skalní dutinu v zadní části venkovního výběhu, kam si nosili hnízdní materiál. Před hnízdiště byla instalována fotopast, díky které byla během následujících dní pozorována dvě vejce. V sobotu 18. května se z nory začalo ozývat pípání prvního mláděte a o dva dny později se vylíhlo i druhé. Jedná se o historicky první odchov tučňáků brýlových nejen v ústecké zoo, ale také v rámci celé Unie českých a slovenských zahrad (UCSZOO), neboť tento druh jiná zoo nechová.

Medvědí dovádění naší Batu

Medvědí dovádění naší Batu

Samice Batu se narodila 16. února 2018 v pořadí jako druhé mládě našeho páru medvědů malajských. Jednalo se o chovatelský úspěch v rámci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií, neboť se jednalo o první narozené mládě tohoto druhu po sedmi letech. Matkou Batu je samice Barma a otcem samec Myanmar. Oba k nám přišli v roce 2006 ze Zoo Yangon v Barmě.

Stěhování aligátorů

Stěhování aligátorů

V pondělí 22. října proběhlo stěhování našich aligátorů do zimoviště, kde přečkají chladné období až do jara. Transport obou jedinců proběhl bez problémů a díky sehranému týmu trval jen 35 minut. Při cestě do zimoviště byli oba aligátoři poprvé zváženi na nové váze u pavilonu slonů a po odečtení hmotnosti bedny (92 kg) bylo zjištěno, že Libor váží 146 kilogramů a Adéla 36 kilogramů.

Sloní vlog - Sprchování

Sloní vlog - Sprchování

Pojďte si s námi opláchnout Delhi :)

Delhi - koupání v jezírku

Delhi - koupání v jezírku

V tomto počasí přijde našim slonům přírodní jezírko ve výběhu vhod...

Kastrace mladých žirafích samců

Kastrace mladých žirafích samců

Tento zákrok je z důvodu specifické anatomie žirafy velmi obtížný. Je např. nutno dbát na polohu hlavy jak při uspávání, tak v průběhu celého zákroku, či na kontrolované zvedání při probouzení.

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě