Akce Na skok do Afriky

Akce Na skok do Afriky

Ve čtvrtek 1. července se mohli návštěvníci ústecké zoo účastnit akci s názvem Na skok do Afriky. Hlavním bodem dne bylo slavnostní otevření nové expozici jménem Samburu nahrazující původní výběh pro nosorožce.

Ta dostala své jméno podle národní rezervace v Keni, kde žije kmen Samburu známý chovem zvířat k vlastnímu užitku.  V novém výběhu budou chovány domestikované druhy zvířat z Afriky, se kterými se návštěvníci seznámí při návštěvě.  K přestřižení pásky došlo ve 13. hodin za zvuku afrických bubnů a účastnili se i zástupci města, které svým finančním příspěvkem pomohlo nové prostředí vybudovat.

Bohatý doprovodný program proběhl v okolí nového výběhu. O chuťové buňky se postaral prodejní stánek Virunga s typickými africkými plodinami a zajímavými pokrmy. Pro nejmenší byla připravena řada tematických stanovišť a výtvarná dílna, kde si především děti vytvořily masky afrických kmenů či  korálkový náramek. Odpoledne se konala také letová ukázka dravců k biologické ochraně a poté lukostřelba s profesionálem. U restaurace Koliba byl připraven animátorský program Alenky Skalové a hudební vystoupení v africkém stylu. i přes deštivé počasí se akce zůčastnilo více než pětset návštěvníků.

zveřejněno: pátek 2. července 2021 | Matěj Kynšt

foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě