Bohatá prosincová nabídka

Bohatá prosincová nabídka

Poslední měsíc roku 2023 přináší mnoho aktivit, které jsou spojeny se zimním a předvánočním časem a které jsou vhodné pro jednotlivce i pro dětské kolektivy.

První pozvánka se týká soboty 2. prosince, na kterou je připravena akce Advent v zoo. Program bude probíhat od 13.00 hodin nejen ve venkovním prostoru, konkrétně u spodního vstupu okolo správní budovy, ale i v teple zooškoly. Uvnitř čeká na malé i velké návštěvníky tvořivá dílna s vánoční tématikou. Zájemci si budou moci za malý poplatek vytvořit adventní věnec, svícen či menší svícínek, který zvládnou i malé děti. Všechny potřebné pomůcky jsou připraveny. K tomu zavoní čerstvě upečené vánoční rohlíčky, které umocní vánoční atmosféru. Venkovní program je zaměřen na tradiční vánoční zvyky jako je lití olova, pouštění lodiček z ořechových skořápek či krájení jablíček. Návštěvníci se budou moci ohřát svařeným vínem, děti samozřejmě bezalkoholovým nápojem či čajem. Bude také připraveno ohniště nejen pro zahřátí, ale budou se nevánočně opékat i buřty ??. Ti, kteří ještě nemají vánoční dárek a zároveň chtějí i podpořit zoo, si mohou vybrat ve stánku se suvenýry, ale také čerstvou novinkou – originálními dárkovými poukazy pro zvířata. Je připravena také tombola. Celé sváteční odpoledne bude zakončeno v 17.00 hodin rozsvícením nazdobeného vánočního stromu. Po celý den má každé dítě do 15 let v doprovodu dospělé osoby vstup zdarma!

Druhou a třetí adventní neděli (10. a 17. prosince) bude zoo otevřena do 17.00 hodin, aby si návštěvníci mohli užít klidnou pohodu u rozsvíceného vánočního stromu se svařákem v ruce, opět v alko i nealko variantě. Je to příležitost pro přátelské setkání třeba s přáteli nebo členy rodiny. I v tyto dny zde kromě toho bude stánek se suvenýry a malá tvořivá dílnička pro děti. A pokud někdo přijde načerpat sváteční atmosféru po 16.00 hodině, nemusí platit ani vstupné.

Další nabídka je připravena na úterý 5. prosince, den spojený s nadílkou svatého Mikuláše. V tento den se bude od 14.00 do 16.00 hodin v areálu pohybovat trojice – Mikuláš, anděl a čert, která bude příchozím dětem rozdávat nadílku, samozřejmě za básničku či zazpívanou písničku.

Ani školní kolektivy nezůstanou ochuzeny. Pro děti z mateřských škol a 1. a 2. třídu ZŠ je připravena akce Stromečky pro ptáčky, na kterou je nutné objednat se v předstihu. Týká se zdobení stromků rostoucích v areálu zoologické zahrady, a to přírodními ozdobami, které mohou být spojeny i s potravou pro přezimující zpěvné ptactvo. Fantazii se meze nekladou, takže záleží na dětech, co vše si předem připraví a se svými výrobky pak v dohodnutém termínu navštíví zoo a přidělený stromek ozdobí. Mohou to být řetězy z arašídů, lůj se slunečnicí, další druhy ořechů či zrní. Při instalaci je nutné se vyvarovat háčků z drátu či vlascům! Na ozdobeném stromku bude umístěna i cedulka s názvem třídy a školky/školy a děti se u něj mohou vyfotografovat. Zároveň si na obrázcích prohlédnou nejčastější ptačí návštěvníky zimních krmítek a jednoduchou formou se dozví zásady správného přikrmování.

Pro starší děti (3. až 5. třída ZŠ) je v přípravě program Ptáci na krmítku, který může být realizován pouze v zimních měsících, tedy od prosince do února. První část probíhá v zooškole, kde se děti dozví teoretické informace, druhá část je v terénu, kdy děti s lektorem procházejí spodní částí zoo a pomocí dalekohledů určují ptáčky, kteří na krmítka přilétají.

Prosincová nabídka bude završena akcí Štědrá zoo, která probíhá přímo na Štědrý den, tedy 24. prosince. V dopoledních hodinách je na trase v celém areálu připraven vánoční enrichment a ozdobené stromečky pro vybrané druhy zvířat. Tuto akci pořádá zoo již řadu let, a stále se těší velké oblibě. Je to příležitost pro setkávání, klidně prožité hodiny při čekání na Ježíška a příjemně strávený čas bez vánočního stresu. V tento den je vstupné dobrovolné.

zveřejněno: pátek 1. prosince 2023

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě