Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Fotografie vynesly irbisům přes čtvrt milionu

Fotografie vynesly irbisům přes čtvrt milionu

pondělí 27. listopadu 2006

V tropech tří světadílů, tak se jmenoval benefiční večer spolupořádaný fotografem divočiny Petrem Slavíkem a naší ZOO. Součástí byla také dražba fotografií, jejíž výtěžek dosáhl neuvěřitelných 270.000 Kč.

V tropech tří světadílů, to byl název benefičního večera, který v pátek 24. listopadu společně pořádal fotograf divočiny Petr Slavík a ZOO Ústí nad Labem za přispění teplické agentury Alwac.  V příjemném prostředí ústecké Větruše čekala na pozvané hosty výstava fotografií, které Petr Slavík pořídil na svých toulkách po Africe, Asii a Jižní Americe a prezentace připravované knihy Balada o zvířatech. Ta by měla vyjít koncem příštího roku jako dárek ke stému výročí založení Lumpe parku, tedy potažmo ústecké zoologické zahrady, jenž připadá na rok 2008. Jedná se o exkluzivní fotografickou publikaci, která netradičním způsobem zachycuje současná zvířata chovaná v ZOO Ústí nad Labem. Součástí večera byla také projekce unikátního dokumentu  tom, jak tato kniha vzniká, jehož autorem je známý kameraman Martin Hnilica, který byl premiéře svého díla osobně přítomen. Akce se dále zúčastnili některé další známé osobnosti, za všechny jmenujme primátora statutárního města Ústí nad Labem Mgr. Jana Kubatu či renomovaného fotografa Petra Berounského.

V duchu filozofie cesty napříč třemi světadíly se odehrával také doprovodný kulturní program. Jižní Ameriku zastupovala pravá bolívijská hudba, Afriku pražská skupina Tidi Tade, která se zabývá etnickou hudbou černého světadílu, Asii pak ukázka břišních tanců. Program skvěle moderoval principál hrobského divadla V pytli Petr Stolař, který také skvělým výkonem rozproudil zlatý hřeb večera. Tím byla dražba některých z vystavených fotografií, přičemž výtěžek dražby Petr Slavík věnoval ústecké zoologické zahradě na chov vzácných irbisů, neboli levhartů sněžných. Mimořádný souboj se rozpoutal především o portrét tygra bengálského mezi mladým teplickým podnikatelem a známou ústeckou osobností. V napjaté atmosféře skončil tento souboj teplickým vítězstvím, když částka za tuto fotografii dosáhla neuvěřitelných 61.000 Kč, vítěz tohoto souboje neváhal investovat i do některých dalších fotografií a jeho celková „útrata“ dosáhla neuvěřitelné výše 111.000 Kč. Celkový vítězek dražby pak činil rekordních 270.000 korun. Symbolický šek na tuto částku převzal z rukou spokojeného Petra Slavíka ředitel ústecké ZOO Mgr. Tomáš Kraus a vedle dojatých slov díků uvedl, že se v historii benefičních akcí ústecké ZOO jedná o rekordní částku.

zveřejněno: pondělí 27. listopadu 2006 | Roman Nešetřil

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě