Lemuři o prázdninách

Lemuři o prázdninách

Během letních měsíců je průchozí expozice pro lemury kata otevřena každý den, a to vždy od 10.00 do 17.30 hodin. Těší se velké oblibě, protože tím, že se zvířata beze strachu pohybují v těsné blízkosti návštěvníků, je zážitek zcela úchvatný a jedinečný.

V současné době zde návštěvníci mohou pozorovat i dvě mláďata, která se v letošním roce narodila. Starší mládě přišlo na svět v polovině dubna, narodilo se samici Jůlince. Je již částečně samostatné a lze jej spatřit mezi ostatními členy skupiny. Druhé mládě, které je ještě závislé na mateřské péči, se narodilo na konci června samici Bětě. Nosí je na břiše nebo na zádech a zajímají se o ně i ostatní samice, které se jej dotýkají a očichávají. Mládě má i samička Gigi, která však musela být oddělena, jelikož ostatní samice ji ze skupiny vyháněly. Gigi by měla odjet do francouzské Touroparc Zoo, transport se však uskuteční, až bude mládě větší. Otcem všech tří mláďat je samec Julián, který k nám přišel vloni na podzim z varšanské zoo, ale původem pochází z maďarské Zoo Veszprém. V současné době je v expozici k vidění devět jedinců. Kromě samic s mláďaty a chovného samce je zde ještě loňský sameček, který však tento rok poputuje na doporučení koordinátorky EEP do jiné zoo, aby nepářil vlastní sestry tvořící zbytek skupiny. Návštěvníci se podrobnější informace o našich lemurech mohou dozvědět během komentovaného krmení, které probíhá každý den v pravidelném čase, a to v 11.30 hodin.

Expozice Berenty, která je situována pod restaurací Koliba na místě bývalého minigolfu, byla zpřístupněna v roce 2014. V roce 2015 byla ještě upravena a pojmenována podle přírodní rezervace, která se nachází na jihovýchodě ostrova Madagaskar a která je přítomností tohoto druhu proslulá. Zde byla natočena i většina dokumentárních filmů přibližujících život těchto atraktivních poloopic s denní aktivitou. Mnohem více je však návštěvníci, většinou děti, znají z kresleného filmu Madagaskar v čele s králem Jelimánem :-).

zveřejněno: středa 17. července 2019 | V. Vrabcová

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě