Nová expozice korovců

Nová expozice korovců

Korovci mexičtí se u nás přestěhovali do nové expozice v dolním patře pavilonu exotária, která dříve sloužila jako domov pro leguány kubánské.

Samotná expozice prošla rekonstrukcí, kdy ji doplnily parkosy, květiny a vytápění podlahy spolu s dalšími prvky zamezující úniku tepla. Změna tak nabízí korovcům podstatně více prostoru než dříve. Věříme, že v novém prostředí bude ještěří skupina prosperovat a dočkáme se dalších odchovů. První úspěšně odchované mládě korovce mexického přišlo v naší zoo na svět v lednu 2018, za tento odchov jsme obdrželi prestižní ocenění Bílý slon. Ve volné přírodě obývají korovci pouštní oblasti Severní a Střední Ameriky a během zimních měsíců se uvádějí do stavu strnulosti (hibernace). Přelom ledna a února je období, kdy tento zimní spánek končí a ještěři znovu aktivují. Proto je nejvhodnější je přesunout na nové místo. Aktuálně se skupina skládá z jednoho samce a dvou samic, které chováme od roku 2013.

Tento druh patří do úzké skupiny jedovatých ještěrů. Jejich neurotoxin však do oběti nevstřikují jako hadi, ale po zakousnutí jed volně stéká po zubech do rány. Jejich jed není pro člověka smrtelný, ale vyvolává silné a bolestivé reakce. Přesto jsou korovci klidná, až flegmatická zvířata, která se pohybují pomalým tempem. Kromě korovců mexických je v ústecké zoo chován také jejich příbuzný korovec jedovatý.

zveřejněno: úterý 2. února 2021 | Matěj Kynšt

odchyt ve staré expozici odchyt ve staré expozici
vypuštění v nové expozici vypuštění v nové expozici
nové vybavení nové vybavení

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě