Nový chovný pár anoa

Nový chovný pár anoa

Od letošního roku chováme v naší zoo nový chovný pár anoa nížinných, nejmenšího zástupce z turů. Typickým znakem jsou až 40 centimetrů dlouhé a velmi špičaté rohy, které se vyskytují u obou pohlaví. Anoa je endemitem indonéského ostrova Celebes, což znamená, že ve volné přírodě se jinde na světě nevyskytuje.

Samec Ravi, který se před šesti lety narodil v ARTIS Amsterdam Royal Zoo, dorazil do naší zoo již v polovině července. Od té doby si již na nové prostředí zvykl. Na konci listopadu se uskutečnil transport mladé samice Bulinky z maďarské zoo ve městě Győr, kde přišla před třemi lety na svět. První týdny po příjezdu byla Bulinka umístěna ve stáji, kde probíhala aklimatizace a drobné veterinární zákroky. Nyní jsou již obě zvířata ve venkovním výběhu a začínají se poznávat. Podklad venkovního výběhu je částečně zelený a slouží jako přirozená pastva. Část výběhu je vysypána drobným štěrkem, který zvířatům umožňuje samovolné obrušování kopyt.

V letošním roce došlo k rekonstrukci venkovního výběhu, což poskytlo ideální příležitost k vytvoření nového chovného páru. V obou případech se jedná o relativně mladá zvířata, proto věříme, že úspěchy v podobě odchovů na sebe nenechají dlouho čekat. Počátek chovu anoa nížinných v naší zoo se datuje do roku 1995 a v historii chovu se zde narodilo již deset mláďat. 

zveřejněno: úterý 15. prosince 2020 | Matěj Kynšt

foto
foto

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě