Prázdninové novinky

Prázdninové novinky

Návštěvníci se mohou těšit na několik novinek z posledních týdnů. V první řadě se jedná o nová mláďata u lemurů kata, u kterých došlo 8. července k narození dvou malých kopií dospělců. Lemuři patří mezi druhy, které se v naší zoo rozmnožují pravidelně a od poledního červencového dne je mohou znovu obdivovat v jejich venkovním výběhu. Ten se znovu po mnoha měsících otevřel veřejnosti v horní části areálu.

Další úspěšný odchov jsme zaznamenali u lamy alpaky, kde 13. července přišel na svět malý samec. Tito jihoameričtí sudokopytníci obývají expozici společně s velbloudy dvouhrbými.  V pavilonu exotária si na své přijdou milovníci plazů, u korálovek mexických se vylíhlo celkem 9 mláďat, která prozatím zůstávají v zázemí pavilonu. Tito nejedovatí hadi v přírodě obývají střední a severní Ameriku. Poslední přírůstek lze nalézt ve voliéře křepelek korunkatých v pavilonu slonů.

Mezi nové události patří vyjma úspěšných odchovů i druhy zvířat, s jejichž chovem jsme začali v nedávné době. Již prvního července došlo ke slavnostnímu otevření expozice Samburu, která je určena domestikovaným druhům africké fauny. Po povinné karanténě jsou již ve výběhu zástupců watusů, pro které jsou typické velmi dlouhé a masivní rohy s rozpětím až dvou metrů. Na zrekonstruovaném povrchu je doplnily čtyři samice pštrosa dvouprstého, tedy největšího zástupce ptáků na světě.

zveřejněno: čtvrtek 5. srpna 2021 | Matěj Kynšt

foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě