Příjezd tulení samičky

Příjezd tulení samičky

V předvánočním čase přivítala naše zoologická zahrada nového obyvatele. Jedná se o jedenáctiletou samici tuleně obecného jménem Sally, která se narodila v květnu 2009 v belgickém Boudewijn Seaparku.

K nám ovšem putovala z nizozemského Hilvarenbeeku, kde žila poslední dva roky. Po převozu jsme Sally umístili do zázemí, kde podstoupí povinnou karanténu a sérii veterinárních vyšetření.

U tuleňů obecných došlo v letošním roce ke čtyřem transportům. V březnu přicestoval samec Robbie, který se po devíti měsících přestěhoval do jihlavské zoologické zahrady. Na konci listopadu k nám přišla mladá samice Ayma ze Zoo Le Pal ve Francii, která i nadále zůstává v zázemí. V současné době je ve venkovní expozici pouze samec Casper, kterému ovšem budou dělat společnost dvě zmíněné samice. Spojování všem tří tuleňů plánujeme po novém roce. Nyní jsme vytvořili novou chovnou skupinu a nezbývá než čekat, zda se dočkáme úspěšných odchovů. Jelikož je Sally již zkušená samice, vkládáme do ní velké naděje.

Chov tuleňů obecných se v ústecké zoologické zahradě datuje od roku 2001 a o dvanáct let později došlo k výraznému rozšíření jejich expozice, což umožňuje chovat chovnou skupinu. V současné době čeká nové samice nejenom seznámení s chovateli a samcem Casperem, ale také s novým prostředím velkého bazénu. Musí se naučit základní povely, které jsou nutné pro správnou péči těchto ploutvonožců. Věříme, že se zde tuleňům zalíbí a návštěvníci je budou moci brzy spatřit na vlastní oči.

 

zveřejněno: středa 23. prosince 2020 | Matěj Kynšt

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Horní pokladna:

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

KOUPIT VSTUPENKY ONLINE

Pomáháme přírodě