Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Stěhování aligátorů

Stěhování aligátorů

V úterý 9. června proběhl tradiční přesun aligátorů do venkovní expozice. Oproti předešlým sezónám však na návštěvníky čekají dvě změny. První se týká samotného výběhu, který prošel rekonstrukcí. Došlo zde ke zvýšení hrazení, jež bylo opatřeno třemi pohledovými skly a opravě odtokového systému. Druhou výraznou změnou, kterou návštěvníci ocení, je další jedinec. Kromě téměř padesátiletého samce Libora je nyní k vidění ve výběhu také samička Adéla.

Oba jedinci byli spojováni již v loňském roce na takzvaném zimovišti. Jejich soužití bylo bezproblémové a obě zvířata se snáší velmi dobře. Aligátor Libor přišel do naší zoo v roce 1974 ve věku cca 3–4 let a je služebně naším nejstarším zvířetem. Adéla je v naší zoo chována od roku 2013, kdy přišla ze záchranného centra Zoo Plzeň. Spolu se třemi dalšími samicemi byla zabavena soukromému chovateli, u kterého byly kontrolou zjištěny nevhodné podmínky k chovu.

Jedná se o plazy, kteří v našich klimatických podmínkách tráví léto většinou pasivně, příliš se nepohybují a méně přijímají potravu. Proto apelujeme na všechny návštěvníky, aby po zvířatech neházely žádné předměty ani se je nijak jinak nesnažili k aktivnímu pohybu vyprovokovat. Nad expozicí je proto od roku 2010 umístěn kamerový systém, který kontroluje strážní služba.

zveřejněno: úterý 9. června 2020 | Matěj Kynšt

foto
foto

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě