Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Ústecká ZOO hostí odborníky

Ústecká ZOO hostí odborníky

středa 3. května 2006

V těchto dnech probíhá setkání odborných komisí pro chov primátů a kočkovitých šelem. Hostitelem tohoto významného setkání je naše ZOO, která především v chovu kočkovitých šelem v poslední době dosáhla pozoruhodných, zejména budovatelských úspěchů.

V zoologické zahradě Ústí nad Labem probíhá od úterý 2. 5. do čtvrtka 4. 5. 2006 setkání odborných komisí, které pracují při Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Konkrétně se do Ústí n. L. sjeli chovatelé a zoologové z celé ČR a SR, kteří se ve svých zahradách starají o kočkovité šelmy a o primáty. Tyto komise se scházejí pravidelně jednou ročně a místo konání se mění, pořadatelem se stává ZOO, která má účastníkům co nabídnout. Vzhledem k tomu, že ústecká ZOO v květnu loňského roku dokončila modernizaci pavilonu šelem a představila veřejnosti nové druhy (tygr sumaterský, lev konžský), bylo rozhodnuto o organizaci setkání 2006. Navíc v dubnu roku 2006 byla dokončena i poslední část přestavby – venkovní přírodní výběh a vnitřní ubikace pro irbise (levharty sněžné). Samice Nima ze ZOO Norimberk přicestovala na začátku dubna, po 14 dnech doplnil pár samec Makan ze ZOO Plzeň. Zároveň probíhá výstavba nové expozice pro gepardy, která bude dokončena v průběhu června a účastníci setkání tak mají jedinečnou možnost k načerpání zkušeností, které jistě zužitkují při podobných akcích ve svých domovských zoologických zahradách.

Podrobná jednání, prezentace příspěvků, předávání zkušeností a bohatá diskuze probíhají v exkluzívním prostředí Hotelu Ostrov nedaleko Tisé. Vzhledem k tomu, že jsou účastníci naladěni na tzv. stejnou vlnu, budou jistě tyto dny pro všechny velkým přínosem.

zveřejněno: středa 3. května 2006 | Roman Nešetřil

přechodné období: březen, říjen

od 9.00 do 17.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 17.00 h Pavilony:

do 18.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

přechodné období: březen, říjen

110,- Kč Dospělí:

55,- Kč Děti, studenti, důchodci:

290,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě