Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Videogalerie Zoologické zahrady

Slonice Delhi maluje obrazy

Na videu můžete shlédnout, jak naše slonice Delhi tvoří svá umělecká díla. V návaznosti na její tvorbu Statutární město Ústí nad Labem společně s naší zoo uspořádaly v informačním středisku prodejní výstavu těchto obrazů, která potrvá až do 23. prosince 2019. Tip pro vás - obraz může být originální dárkem pod vánoční stromek.

Tučňáci mají mláďata

Tučňáci mají mláďata

Velký chovatelský úspěch u tučňáků brýlových zaznamenala Zoo Ústí nad Labem. U polského páru vytvořeného samcem Alfiem a samicí Bobinou bylo během jarního období pozorováno páření. Později si ke hnízdění vybrali skalní dutinu v zadní části venkovního výběhu, kam si nosili hnízdní materiál. Před hnízdiště byla instalována fotopast, díky které byla během následujících dní pozorována dvě vejce. V sobotu 18. května se z nory začalo ozývat pípání prvního mláděte a o dva dny později se vylíhlo i druhé. Jedná se o historicky první odchov tučňáků brýlových nejen v ústecké zoo, ale také v rámci celé Unie českých a slovenských zahrad (UCSZOO), neboť tento druh jiná zoo nechová.

Medvědí dovádění naší Batu

Medvědí dovádění naší Batu

Samice Batu se narodila 16. února 2018 v pořadí jako druhé mládě našeho páru medvědů malajských. Jednalo se o chovatelský úspěch v rámci Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií, neboť se jednalo o první narozené mládě tohoto druhu po sedmi letech. Matkou Batu je samice Barma a otcem samec Myanmar. Oba k nám přišli v roce 2006 ze Zoo Yangon v Barmě.

Stěhování aligátorů

Stěhování aligátorů

V pondělí 22. října proběhlo stěhování našich aligátorů do zimoviště, kde přečkají chladné období až do jara. Transport obou jedinců proběhl bez problémů a díky sehranému týmu trval jen 35 minut. Při cestě do zimoviště byli oba aligátoři poprvé zváženi na nové váze u pavilonu slonů a po odečtení hmotnosti bedny (92 kg) bylo zjištěno, že Libor váží 146 kilogramů a Adéla 36 kilogramů.

Sloní vlog - Sprchování

Sloní vlog - Sprchování

Pojďte si s námi opláchnout Delhi :)

Delhi - koupání v jezírku

Delhi - koupání v jezírku

V tomto počasí přijde našim slonům přírodní jezírko ve výběhu vhod...

Kastrace mladých žirafích samců

Kastrace mladých žirafích samců

Tento zákrok je z důvodu specifické anatomie žirafy velmi obtížný. Je např. nutno dbát na polohu hlavy jak při uspávání, tak v průběhu celého zákroku, či na kontrolované zvedání při probouzení.

Lumpe - Vítejte v ptačí říši

Lumpe - Vítejte v ptačí říši

Tento snímek vznikl u příležitosti 110. výročí založení Lumpeparku – první přírodní rezervace ve střední Evropě a předchůdce dnešní ústecké zoo. Rezervaci založil roku 1908 ústecký podnikatel, mecenáš, ornitolog a obchodník s železářským zbožím Heinrich Lumpe. Jedinou památkou na jeho dílo, která se zachovala dodnes, je trpasličí hrádek stojící v areálu zahrady. © Zoo Ústí nad Labem

LUMPE Willkommen im Vogelreich

LUMPE Willkommen im Vogelreich

© Zoo Ústí nad Labem

Supí hnízdění

Supí hnízdění

Letos si naši supi himalájští opět připravují hnízdo ke snášení. Možná se vám zdá divné, že si k tomu volí toto chladné únorové počasí, ale v přírodě dobu odchovu mláďat volí tak, aby vyšla na období největší hojnosti potravy. A ta přichází s tajícím sněhem, obnažujícím uhynulá zvířata, která nepřežila krutou himalájskou zimu...

Ve stínu palmového oleje

Ve stínu palmového oleje

U příležitosti Dne bez palmového oleje (1. 2.) se vracíme k loňské akci pro veřejnost, která se týkala tohoto tématu. Během programu měli návštěvníci možnost hovořit s naším vědeckým pracovníkem Mgr. Stanislavem Lhotou, který působí přímo v Indonésii v rámci ochranářského projektu Pesisir Balikpapan.

Tučňáci - slavnostní otevření expozice

Tučňáci - slavnostní otevření expozice

Vracíme se ke slavnostnímu otevření expozice tučňákům brýlových. Přijďte se podívat na nové obyvatele naší zoo.

Zdravotní stav samce Ňuňáka

Zdravotní stav samce Ňuňáka

Reportáž o zdravotním stavu našeho samce orangutana bornejského Ňuňáka.

Sloní vlog - Malování

Sloní vlog - Malování

Videoblog o malování našich slonů

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Pokladny zoo:

od 9.00 do 18.00 h Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

letní sezóna: duben - září

120,- Kč Dospělí:

60,- Kč Děti, studenti, důchodci:

310,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě