EAZA Bushmeat Campaign 2000/2001

Kampaň byla zaměřena na zastavení nekontrolovatelného vybíjení vzácných a ohrožených druhů zvířat z tropických pralesů Afriky za účelem zisku.

EAZA Bushmeat Campaign 2000/2001

Kampaň byla zaměřena na zastavení nekontrolovatelného vybíjení vzácných a ohrožených druhů zvířat z tropických pralesů Afriky za účelem zisku. V posledních deseti letech prudce stoupla intenzita lovu, a to díky zpřístupnění odlehlých částí tropických pralesů pomocí sítě silnic, vybudovaných dřevařskými a těžařskými společnostmi. Po těchto silnicích jsou ročně dopravovány statisíce tun masa divokých zvířat včetně lidoopů, slonů či antilop. Toto maso se prodává ve městech na tržištích, je také dodáváno dělníkům společností, které rabují tropické pralesy.
Součástí kampaně byla petice proti vybíjení zvířat z tropických pralesů, která byla po skončení kampaně doručena Evropskému parlamentu a představitelům vlád evropských i afrických zemí s požadavkem zastavit ilegální lov.

Naše ZOO se této kampaně zúčastnila zorganizováním podpisové kampaně - v areálu ZOO byla umístěna dvě informační místa s fotografiemi a podpisovými archy.

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě