EAZA Turtle & Tortoise Campaign 2004/2005 (ShellShock - Želvy v ohrožení)

EAZA Turtle & Tortoise Campaign 2004/2005 (ShellShock - Želvy v ohrožení)

Tato kampaň byla zaměřena na záchranu ohrožených druhů želv.

Tato kampaň byla zaměřena na záchranu ohrožených druhů želv. Želvy obývají naši planetu již čtvrt miliardy let, ale bohužel v posledních třech desetiletích čelí hrozbě vymírání a ztráty existence. Člověk využíval želvy po staletí (zdroj bílkovin, předpokládané léčebné vlastnosti), ale liberalizací zahraničního obchodu vzrostl problém na neudržitelnou úroveň. Navíc jsou poškozována a znečišťována přirozená stanoviště. Kampaň měla tři cíle: 1. Přitáhnout pozornost veřejnosti k celosvětové krizi želv, 2. Povzbudit ZOO k práci s větším množstvím jedinců a druhů želv (tzv. "želví archy", které zachovají příslušné druhy a pokud to v budoucnu okolnosti dovolí, mohou být vypuštěny zpět do přírody, 3. Získat finanční prostředky na přímou podporu záchrany želv v jejich domovině.

I takto se zachází s želvami při obchodování:

  • Želvy jsou na trh dopravovány v bednách a vacích namačkané v mnoha vrstvách. Mnoho zvířat je transportováno s hákem v ústech nebo v jícnu v důsledku lovecké techniky.
  • Aby se zvýšila hmotnost a tedy i tržní cena, mohou být želvy násilím nacpány substancemi jako je písek nebo je jim do těla injekčně vpravena voda.
  • V Číně je každoročně prodáno přes 12 miliónů želv
  • V roce 1998 bylo z Vietnamu do Číny každý den vyvezeno přes 17 tun želv.

Naše ZOO se této kampaně zúčastnila umístěním informačních panelů v prostoru terárií, dále speciální nástěnkou s fotografiemi a doprovodným textem a promítáním videokazety o dané problematice.

 

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě