Návštěvní kniha - archiv

Pejsek v ZOO

[ Martina středa 30. srpna 2023 10:06 ]

Dobrý den, je možné navštívit Vaši ZOO s pejskem ? Děkuji

[pondělí 11. září 2023 10:13]

Ano, pes ale musí být na vodítku a platí se za něj vstup 100,- Kč.

Hezký den.

dopis

[ jan čtvrtek 17. srpna 2023 21:03 ]

hezký den uvažujete o otevření horního vchodu i v zimě

[úterý 22. srpna 2023 10:10]

Dobrý den,

zatím o tom neuvažujeme. Využití horního vstupu je i v hlavní sezoně velmi nízké. Nicméně v budoucnosti to nevylučujeme.

Hezký den

Venkovní expozice tapírů a giboni

[ Jáchym Kusý neděle 13. srpna 2023 14:47 ]

Dobrý den, jak to aktuálně vypadá se stavbami nové expozice gibonů, resp. v jakém časovém horizontu je v plánu začít stavět? Stejný dotaz mám i na venkovní výběh tapírů, který je slibován již dlouho. Mám moc radost jak se zoo pod novým vedením zvedla a každá pozitivní zpráva mě těší, ale u těchto dvou projektů mám dojem, že se nehýbou.

Díky moc za odpověď.

JK

[pondělí 21. srpna 2023 9:23]

Dobrý den,

Děkujeme za Váš zájem. Projekt "Les gibonů" je momentálně ve fázi žádosti o stavební povolení. Ihned, jak získáme kladné stanovisko ze stavebního úřadu, můžeme vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby. Financování je zajištěno z Fondu na záchranu zoo. Předpokládáme dokončení tohoto projektu v příštím roce.

Práce na venkovním výběhu pro tapíry započaly již v tomto týdnu. Momentálně budujeme koridor, který propojí vnitřní ubikaci s venkovním výběhem. Také čekáme na porod poslední samice lamy, abychom je mohli přestěhovat do náhradního výběhu. Předpokládáme, že adaptaci výběhu dokončíme v průběhu října.

V obou případech tedy prosíme o trpělivost, mohu Vás ujistit, že na obou projektech intenzivně pracujeme.

S pozdravem

Chov opic i ostatních menších druhů

[ pondělí 24. července 2023 7:53 ]

Dobrý den můžete se prosím ještě zamyslet v jakých podmínkách chováte opice proč je máte v klecích pro ptáky opice je velmi inteligentní zvíře které potřebuje zábavu a prostor běžte se inspirovat chomutovskym zooparkem jak má vypadat výběh pro opice ta zvířata takto týráte vůbec nechápu že vám opět vrátili členství

[čtvrtek 27. července 2023 9:19]

Dobrý den,

jsme si vědomi toho, že stávající pavilon primátů z 80. let minulého století již neodpovídá současným požadavkům a je pro nás nejvyšší prioritou tuto situaci co nejdříve vyřešit. Momentálně pracujeme na projektové dokumentaci nového pavilonu "Konžský prales", který poskytne nadstandardní podmínky pro chov tří druhů primátů. Vizualizaci této stavby můžete vidět v blízkosti ubikace gibonů či v generelu zoo, který je dostupný na webu zoo. Postupně pracujeme na přesunu zvířat ze stávajícího pavilonu, aby mohl být zdemolován. Kočkodani Brazzovi již nalezli nové umístění v bývalém orangutaninci, giboni se přesunou do přírodního výběhu k jelenům sika. Pro zbývající druhy jsme vybudovali ubikace v zázemí zoo, kde budou umístěny po dobu výstavby nového pavilonu. Zázemí bude zprovozněno ke konci tohoto roku.

Prosíme vás tedy o pochopení. Celý tým našich zaměstnanců se intenzivně snaží zlepšovat podmínky pro naše zvířata a podpora veřejnosti je pro nás velice důležitá.

Aye Aye

[ Markéta Princová úterý 18. července 2023 9:29 ]

Dobrý den, jak to aktuálně vypadá se stavbou expozice pro ksukoly? Opravdu se tento druh podaří sehnat, nebo je v plánu expozici případně adaptovat pro jiný druh nočních primátů?

[čtvrtek 27. července 2023 9:18]

Dobrý den,

naše zoologická zahrada je zařazena na tzv. čekací listině chovného programu pro ksukoly. Dle předběžných informací by mohla být zvířata pro naši zoo dostupná v horizontu 2-3 let. Momentálně zadáváme výběrové řízení na architektonickou studii, která je nezbytným prvním krokem k realizaci přestavby objektu horního vstupu, kde plánujeme expozici s názvem "Noční Madagaskar". V této chvíli nemůžeme garantovat přesnější termín, kdy tento vzácný druh u nás uvidíte, ale děláme vše pro to, aby se tak stalo co nejdříve. Držte nám palce!

dopis

[ jan neděle 9. července 2023 11:05 ]

hezký den ted zoo skvetá.Přibudou k prasátkům samice

[úterý 11. července 2023 12:01]

V současné době chováme tři expoziční samce, kteří doplňují expozici tapírů čabrakových. Do budoucna s chovným párem počítáme, nezbytné bude však vybudovat samostatné zázemí pro tento druh.

Dotaz

[ Jaroslav Zeman pondělí 8. května 2023 13:16 ]

Dobrý den, můžu se zeptat, kdy bude v bývalém výběhu tapíra umístěn hrošík liberijský?

Děkuji

[úterý 16. května 2023 9:47]

Dobrý den,

příjezd hrošíka je v řádu dní. Nicméně potřebuje ještě nějaký čas na adaptaci. Sledujte náš FB či web. Budeme určitě informovat :)

Hezký den.

Dotaz

[ Jana středa 26. dubna 2023 8:51 ]

Dobrý den měla bych dotaz da se u vás pri vstupu do zoo platit kartou? Dekuji za odpověď

[středa 26. dubna 2023 9:41]

Dobrý den,

ano dá :)

Návštěva Zoo / Ferda

[ Kamila Tichá čtvrtek 20. dubna 2023 13:47 ]

Dobrý den. Předem bych vám moc ráda poděkovala, za krásnou, udržovanou Zoo v Ústí nad Labem. Za pestrost výběru zvířat, za péči o zvířata, za čistotu výběhů. Velice se nám líbilo zachování vzpomínek, na pana Lumpeho a jeho park.

Je u vás stále co vidět, i v dnešní předražené době. A to stojí alespoň za obdiv! Velice nás zaujal pavilón velkých šelem ( nádherná zvířata) s obrovskými průhlednými výlohami a výmalbou zvířecích ubikací. Prostě nás každá expozice se zvířaty nadchla . Jen bych vám doporučila obnovit interaktivní hry , které jsou většinou ve špatném stavu. Také bych se ráda zeptala na orangutana Ferdu. Jak by jsme ho mohly nejlépe podpořit v jeho věku? Těším se k vám na další návštěvu. Tichá

[úterý 16. května 2023 9:46]

Dobrý den,

děkujeme za Vaši přízeň, moc nás těší, že jste si návštěvu v naší zoo užili. Orangutan Ferda má vše co ve svém věku potřebuje. Pokud byste ho však chtěla podpořit, můžete tak učinit prostřednictvím patronství. Více informací o této formě podpory naleznete zde - -stat-patronem....

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu. Brzy na shledanou.

Tapír

[ Lucie čtvrtek 20. dubna 2023 8:21 ]

Dobrý den, prosím, kam zmizel z výběhu tapír? Děkuji

[čtvrtek 20. dubna 2023 12:51]

Dobrý den,

přesunul se do nové expozice: Asijský prales, který bude slavnostně otevřen v neděli 23. 4. 2023.

Hezký den.

Platební možnosti

[ Romana úterý 18. dubna 2023 11:11 ]

Dobrý den, rádi bychom navštívili Vaší zoo ale bohužel jsme na stránkách nikde nedohledali zda se u vás dá platit kartou Edenred.

Děkuji a hezký den.

[čtvrtek 20. dubna 2023 12:50]

Dobrý den,

ano, dá se u nás platit kartou Edenred. Těšíme se na Vaši návštěvu.

vydry

[ Helena Pokorná pondělí 17. dubna 2023 12:14 ]

Dobrý den, není to tak dávno, kdy jsme při návštěvě viděli, že vydry mají mládě. Minulý týden jsme už mládě neviděli. Co se stalo?

Děkuji za odpověď.

[pondělí 22. května 2023 10:16]

Dobrý den,

je nám líto, mládě vydry malé bohužel uhynulo na vrozenou vývojovou vadu. Doufáme, že se našemu chovnému páru letos zadaří.

dopis

[ jan neděle 19. března 2023 10:32 ]

hezký den mám radost že se konečně něco děje v zoo.mohu se zeptat.jaký zvíře bude místo tapíra.kde vždy byli vodní živočichové

[pátek 14. dubna 2023 10:22]

Dobrý den,

děkujeme za zájem a pochvalu.

Expozici tapíra přebudujeme v nejbližší době na ubikaci pro hrošíka liberijského. Bylo by škoda nevyužít již vybudovaný bazén, který je ve výběhu i vnitřních prostorách. Přijít se podívat na hrošíka budete moci již v začátkem léta!

Těšíme se na Vaši návštěvu.

letní sezóna: duben - září

od 9.00 do 18.00 h Dolní pokladna:

od 9.00 do 18.00 h Horní pokladna:

otevřeny Pavilony:

do 19.00 h Areál zoo:

více

letní sezóna: duben - září

140 Kč Dospělí:

70 Kč Děti, studenti, důchodci:

370 Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě