Zoo Ústí nadl Labem Zoo Ústí nadl Labem

Návštěvní kniha - archiv

historie zoo

[ Monika Burianová pátek 16. října 2020 19:56 ]

Dobrý den,

docela nás mrzí, že historii zoo věnujete tak málo prostoru. Přitom historie původního Lumpeparku je jedna z věcí co zoo dělá jedinečnou a pro přespolní návštěvníky výjimečnou. Teď jsme si chtěli připomenout, která část zoo je ta původní a kde přesně se nachází "trpasličí hrádek" a na mapě zoo jsme ho dokonce vůbec nenašli. No není to škoda?

[pondělí 19. října 2020 14:33]

Dobrý den, historie Lumpeparku je v areálu zoo zaznamenána několika způsoby. Každá původní reálie má takzvanou Lumpeho knihu, kovový stojan v podobě knížky s daným popisem a dobovými fotografiemi. Trpasličí hrádek na mapě areálu nechybí, je v něm znázorněn nad pavilonem exotária. Pokud by vás historie Lumpepraku zajímala více, na webových stránkách ústecké zoo najdete celou kategorii nazvanou 110 let Lumpeparku. Zde najdete množství zajímavých příspěvků a informací o historii ústecké zoologické zahrady. V roce 2018 u příležitosti 110 výročí založení Lumpeparku vydala ústecká zoo také publikaci, kterou je možné pořídit v areálu zoo. S pozdravem, Matěj Kynšt.

irbis + tučňáci

[ Jana neděle 30. srpna 2020 23:25 ]

Dobrý den, ráda bych věděla, co se stalo s irbisem, a také s tučňáky, kterých jsem v sobotu při návštěvě napočítala do 10 kusů. Bývalo jich podstatně více...původně snad 20?...Děkuji.

[pátek 9. října 2020 8:20]

Dobrý den, samec irbise bohužel musel být v červnu utracen ze zdravotních důvodů (akutní enteritida). Přes veškerou veterinární péči byl jeho stav neléčitelný. Koncem září bude ale mít naše zoo nového samce. Co se týká tučňáků bohužel během jednoho roku došlo k nějakým úhynům, jelikož jsou velmi citliví na clostridie, se kterými u nich bojujeme.

S pozdravem, Lukáš Štěrba.</p>

Zoufalý stav ZOO

[ Šárka Zitová středa 22. července 2020 18:54 ]

Dobrý den opět jsme byli s vnučkou v Zoo těšila jsem se, co tam bude zase nového a docela mě mrzí, že jsme si koupili celoroční vstup .Myslela jsem si, že když už je ředitel, který podává generel .Hne se to v Zoo už konečně k lepšímu.Do Zoo tady chodím už 43 let já tam jezdila ještě dole na oslech , mé děti nahoře na ponících.V tak zoufalém a doslova rozpadajícím se stavu,kdy se rozpadají chodníky,pavilony , expozice jsem tuhle naší Zoo ještě nezažila.Vzdyt když bylo zavřeno mohli jste opravovat do aleluja .Co mě mrzelo nejvíc byl uzavřený výběh s Lemury a dokonce ani kozičky si nemohla Vnučka nakrmit , uzavřené bylo i celé horní patro exotaria . Prázdná voliéra pro papoušky ., které chováte tak., že je návštěvníci nemohu vidět , nechápu . Proč se tedy stavěla? Jediný co bylo lepší byly tučňáci a dole dva nový pěkní tuleni. Kam se poděl levhart obláčkový? Za jednu návštěvu mi vnučka třikrát upadla,tolik ke stavu chodníků .Moc prosím jako dlouholetý návštěvník dělejte už konečně něco ať se to opravdu hne dopředu a ať se stav Zoo už nehorší.Opravdu mě to bolí, když to vidím .Za mě po třičtvrtě roce zase horší než dříve .

[úterý 28. července 2020 14:42]

Dobrý den, v prvé řadě nás mrzí Váš dojem z návštěvy zoo.

Během šestitýdenního uzavření areálu v rámci zdravotní krize došlo k rekonstrukci několika expozic v pavilonu exotária, dále k rekonstrukci výběhu anoa nížinných, k výstavbě nové voliéry pro australské ptactvo či k rekonstrukci výběhu pro aligátory americké. Kontaktní výběhy, tedy průchozí expozice lemurů kata a Venkovský dvorek, jsou návštěvníkům uzavřeny z důvodu možnosti přenosu virů na chovaná zvířata. Tato opatření souvisí se současnou zdravotní krizí. Horní patro pavilonu exotária je uzavřeno z jiného důvodu, a to pro klid při odchovu nosálů bělohubých. Samec levharta obláčkového je chován v pavilonu šelem. Je možné ho pozorovat ve vnitřním výběhu či výběhu venkovním, kde se střídá s levhartem mandžuským. Bývalá voliéra pro papoušky byla propojena tunelem s vnitřní expozicí nosálů bělohubých a slouží jim jako venkovní expozice. Celkový stav některých expozic je dán dlouhodobým nedostatkem financí. Věříme, že ve spolupráci se zřizovatelem se podaří tyto nedostatky do budoucna opravit, ovšem jedná se o nákladné záležitosti v dlouhodobém časovém horizontu.

S pozdravem Matěj Kynšt

VEČERNI PROHLIDKA ZOO

[ Libuše sobota 18. července 2020 15:04 ]

Dobrý den,byla jsem s rodinou na večerní prohlídce ZOO a byl to moc hezký zážitek.Musíme pochválit slečnu průvodkyni,která byla velice milá,ochotná a díky ní se nám prohlidka moc libila.Určitě se zase vrátíme.Moc děkujeme.Rodina Krátká.

[úterý 28. července 2020 11:29]

Dobrý den, velmi nás těší Vaše reakce na večerní komentovanou prohlídku. Provádějící kolegyni Vaše dojmy předáme. Jistě bude velice ráda. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Sloni

[ Monika pátek 17. července 2020 15:32 ]

Vcera me to fakt dostalo,kdyz vase slonice odchazela z vybehu s osetrovatelem,on zamaval do kamery a i ona se krasne rozloucila......hodne dlouho koukam na webku vybehu slonu,ale tohle jsem videla poprve,tleskam

[úterý 28. července 2020 11:27]

Dobrý den, těší nás Vaše reakce na webové kamery u výběhů. Vaše dojmy předáme chovatelům pavilonu slonů. S pozdravem, Matěj Kynšt.

Papoušci (Ary)

[ Adriana Glosová úterý 14. července 2020 20:42 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou do výběhu opět puštěni papoušci? (ary)

[čtvrtek 16. července 2020 11:26]

Dobrý den, papoušci ara jsou poslední léta chováni mimo návštěvnickou trasu, především z kapacitních důvodů a kvůli klidu při odchovu mláďat. Původní voliéra papoušků u pavilonu exotária byla propojena s vnitřní expozicí nosálů bělohubých, kterým momentálně slouží jako venkovní výběh. S pozdravem Matěj Kynšt.

dotaz

[ jan středa 3. června 2020 21:07 ]

dobrý večer jak to vypadá s příchodem nosorožce a dostavba asijský pavilon a samice tapíra

[pondělí 29. června 2020 6:58]

Dobrý den,

co se týče samice tapíra, řešíme její dovoz ze Zoo Singapur. Zajištění veškerých dokumentů není jednoduché a celý proces bude trvat několik měsíců, navíc koronavirová situace vše ještě protáhne.

Asijský pavilon pro primáty se řeší s naším zřizovatelem a v současné době probíhají jednání ohledně financování projektové dokumentace.

Ohledně budoucnosti nosorožců máme s koordinátorem domluveno držení 2 samců, nyní ale jednáme o financování přestavby vnitřních ubikací.

S pozdravem, Ing. Lukáš Štěrba.

Prodej památečních eurobankovek

[ Roman úterý 2. června 2020 12:17 ]

Dobrý den, v pátek jsem se zastavil v zahradě, kde jsem si chtěl zakoupit památeční eurobankovku kterou zoo vydala. Bohužel je neměli ani v prodejně Sepilok ani na pokladně. Tam mi paní pokladní sdělila že jsou zamčené v trezoru, na oddělení propagace a mám se obrátit přímo tam. Rád bych se proto touto cestou dotázal zda je míníte v dohledné době ještě vrátit do prodeje, nebo zda si je v trezoru chcete pár let ponechat a počkat si na jejich eventuální zhodnocení? :-)

[středa 3. června 2020 8:18]

Dobrý den,

v současné době nejsou eurobankovky ve volném prodeji na prodejních místech zoo. Pokud máte zájem o památeční eurobankovku, kontaktujte mne na: vzdelavani@zoousti.cz

S pozdravem, Matěj Kynšt.

Opice kahau.......

[ Blanka neděle 31. května 2020 12:18 ]

Srasne moc zajimava reportáž o opicich kahau s panem Stanislavem Lhotou.

Clovek by tak rad pomohl se zachranku pralesů, ale jako obycejny clovek, ktery sice minimalizuje plasty a tridi odpad, nema zadne slovo,co se týče zastaveni kaceni pralesů :-(

Myslim si, ze zmena klimatu na planete je z minimalne 90-ti % díky kaceni lesu a pralesů.

A jelikoz ziji v ceskem stredohori a vidim, jak mizi kopce okolo Usti nad Labem, tak mam obavy, ze v nasem okoli bude mit i toto nezadouci dopad na nase okoli.

Dekujeme panu Lhotovi za krasnou reportáž !!

[pondělí 1. června 2020 12:00]

<p>Dobrý den,</p>

<p>poděkování jsme již kolegovi předali :) Dlouhodobým problémem jihovýchodní Asie je pěstování palmy olejné. Omezení výrobků s palmovým olejem je jednou z možností, jak jako spotřebitel ovlivnit kácení na druhé straně planety. Pokud Vás zaujala reportáž, můžete prostřednictvím našeho webu sledovat aktuální informace o projektu Pesisir Balikpapan v oddílu Ochranářské projekty, Matěj Kynšt.</p>

Nepříjemná paní u pokladny

[ Věra sobota 30. května 2020 21:15 ]

Dobrý den, máte hrozně nepříjemné zaměstnance jak u vstupu tak i u vláčku. U vstupu Vás hned seřvou a u vláčku Vás zase vyhodí. Máte to špatně zorganizované. Pán by měl pouštět návštěvníky do vláčku po poradě a s úsměvem. Je to velice nepříjemný pán. Dochází pak zbytečným hádkám, kdo tu byl dřív, kdo pojede a kdo ne. Nejhorší návštěva ve Vaší ZOO už nikdy více.

[pondělí 1. června 2020 11:51]

<p>Dobrý den, mrzí nás váš negativní dojem z návštěvy. Sobotní akce přilákala obrovský počet návštěvníků, který zapříčil komplikace při nastupování vláčku. Bohužel řada návštěvníků nerespektuje návštěvní řád, ani maximální kapacitu vláčku. Za vzniklé komplikace se omlouváme, Matěj Kynšt.</p>

Návštěva

[ Veronika čtvrtek 21. května 2020 19:05 ]

Dnešní návštěva byla super ˘?. Nebejt situace která teď je tak by to bylo lepší, ale i tak jsme si to s dětmi užili ??. Určitě plánujeme další návštěvu až se vše otevře. Nejvíc děti zaujali surikatky, tuleni, žirafy, slon a tučňáci ??.

[pondělí 1. června 2020 12:01]

Dobrý den,

jsme rádi, že vám líbila návštěva v naší zoo. Budeme rádi, když se k vám vrátíte i v budoucnu bez omezujících opatření, Matěj Kynšt.

Nákup vstupenek

[ Jitka pondělí 27. dubna 2020 16:03 ]

Dobrý den, jelikož se "na místě" nesmějí prodávat a nemáte online prodej, jak zakoupím vstupenku?

[úterý 28. dubna 2020 7:54]

Dobrý den, na spuštění e-shopu usilovně pracujeme a do pátku již bude v provozu. Během následujících dní budeme informovat, jak při nákupu postupovat. Nikola Roštejnská

Zola

[ Matěj Vondřička pondělí 9. března 2020 12:57 ]

Dobrý den, přečetl jsem si zprávu o příchodu nového tuleního samce do zoo a uvědomil jsem si, že nevím, kde skončila samice Zola. V článku je sice zmíněna, její osud ale objasněn není. Můžete nám to tedy prozradit?:) Děkuji, Matěj Vondřička

[pondělí 9. března 2020 13:04]

Dobrý den, Zola byla uspána v červenci 2018 kvůli problémům s trávicím ústrojím (neprůchodnost střev). I přes okamžitou péči se nám ji nepodařilo zachránit, protože její stav byl již nenávratný. Lukáš Ševcovic

Pavilon primátů

[ Otakar čtvrtek 27. února 2020 17:07 ]

Hezký den,

zdravím Vás a rád bych se Vás zeptal, zda v letošním roce 2020 počítáte se zahájením stavby nového pavilonu pro asijské druhy primátů (orangutany, gibony, hulmany, makaky), po kterém by pak měla v dalším období (dle Generelu zoo) navazovat stavba nového pavilonu pro africké druhy primátů (kočkodany, mangabeje, mandrily). Děkuji Vám za Vaši odpověď a přeji zoologické zahradě jen vše nejlepší.

[pátek 6. března 2020 8:03]

Dobrý den, pavilon pro asijské primáty je největší plánovanou stavbou v historii naší zoo. Příprava závisí na finančních prostředcích od našeho zřizovatele. Samotnému zahájení stavby předchází několik dalších kroků, které budeme postupně realizovat v návaznosti na finančních možnostech - vytvoření studie na pavilon, výběrové řízení na architektonický návrh, výběrová řízení na stavitele a další dodavatele, přizpůsobení prostoru k výstavbě (transport zvířat do jiné části zoo). Všechny zmíněné kroky vyžadují čas, proto v letošním roce nebude zahájena stavba. Přesný časový plán dle návrhu rozvoje naší zoo nebude zcela dodržen. Po vytvoření pavilonu pro asijské primáty plánujeme pokračovat výstavbou pavilonu pro africké druhy, ale přesný rok nedokážeme nyní říci. Děkujeme za Vaše přání, jsme rádi, že nám věnujete přízeň. S pozdravem Nikola Roštejnská

Hulman

[ Michal neděle 2. února 2020 13:29 ]

Ještě jednou dobrý den, chtěl jsem se zeptat okolo hulmanů stříbrných, zda plánujete z SSP nebo z Asie přivézt novou skupinu, aby tento druh nevymřel v EEP a možno ve spolupráci s EEP ? Díky

[pondělí 3. února 2020 10:19]

Dobrý den, dovoz nových hulmanů stříbrných nezvažujeme. Do budoucna chceme prostory pro primáty zvětšit, a proto s tímto druhem již nepočítáme. Navíc by bylo potřeba dovést více zvířat a najít více chovatelů. V tomto případě je lepší, když se hulmani budou chovat přímo v Asii. Ing. Lukáš Štěrba

Orangutan a aligátor

[ Michal středa 29. ledna 2020 14:08 ]

Dobrý den,

chci se zeptat, zda je možné chovat mít smíšený výběh pro orangutany se siamangy v nové expozici ? A jakmile se dožije Aligátor Libor, je možné chovat aligátory čínské který je na tom hůře než u amerických aligátorů ?

Děkuji

[čtvrtek 30. ledna 2020 8:06]

Dobrý den, do nového pavilonu pro asijské primáty máme v plánu přesunout momentálně chované druhy. Nad rozšířením skladby zvířat neuvažujeme. S chovem aligátorům severoamerických budeme pokračovat i po úhynu samce Libora. V zázemí máme perspektivní samici a chov těchto plazů má v naší zoo tradici. Ing. Lukáš Štěrba

upozornění

[ Novotná čtvrtek 9. ledna 2020 9:09 ]

Dobrý den, s rodinou jsme měli v plánu výlet do vaší zoo. Chtěla jsem se podívat jaký je v Ústí počasí. Kamera na horní výběhy je však nefunkční.

[středa 29. ledna 2020 8:38]

Dobrý den, na odstranění problému s nefunkční kamerou usilovně pracujeme. Nikola Roštejnská

Orangutan a hulmani

[ Michal úterý 7. ledna 2020 18:12 ]

Dobrý den,

chci se zeptat, jaká bude druhová skladba v pavilonu orangutanů ? Budou tam jenom orangutani nebo budou i další zvířata z Asie ? Budou tam 2 voliéry pro hulmany, voliéra pro gibony, voliéra pro makaky, a smíšený výběh pro orangutany ?

Plánujete pokračovat s druhem makaků kapových nebo plánujete mít makaky lví a zda budete pokračovat s chovem hulmanů jávských nebo plánujete mít hulmany uzdičkové v delším budoucnu ?

A jaká je budoucnost u hulmanů stříbrných, plánujete přivézt z SSP nebo z Asie nové hulmany stříbrné pro záchranu druhu v EEP s dalšími Zoo ?

Děkuji a hezký nový rok.

[středa 8. ledna 2020 15:08]

Dobrý den,

v současné době pracujeme na přípravě studie k pavilonu pro asijské primáty, který je plánován v horní části zoo. Nový pavilon by měl být domovem pro orangutany, gibony, makaky a hulmany. Po realizaci tohoto pavilonu bychom rádi začali pracovat na pavilonu pro africké primáty, který by zůstal na místě současného pavilonu opic. Ing. Lukáš Štěrba

dotaz

[ jan sobota 4. ledna 2020 9:15 ]

dobrý den budete v zimě dělat zase ty přednášky.Kam můžou chodit lidi

[sobota 4. ledna 2020 10:07]

Dobrý den, ano i v letošním roce budeme pořádat cyklus přírodovědných a cestovatelských přednášek. První se bude konat ve čtvrtek 16. ledna 2020 a další budou následovat po 14 dnech. Začátek bude vždy v 17.00 hodin a vstupné 50 Kč. Nikola Roštejnská

zimní sezóna: listopad - únor

od 9.00 do 16.00 h Pokladna zoo:

horní vstup uzavřen

od 9.00 do 16.00 h Pavilony:

do 17.00 h Areál zoo:

V březnu je horní pokladna otevřena pouze během víkendů.

více

zimní sezóna: listopad - únor

100,- Kč Dospělí:

50,- Kč Děti, studenti, důchodci:

270,- Kč Rodinné vstupné (2 + 2):

více

Pomáháme přírodě